3D Yazıcı

Yeni trendleri ve müşteri beklentilerini sürekli izleyerek, ileri teknolojiye sahip, katma değeri yüksek, çevreci ve enerji tasarrufu yüksek makineler tasarlayıp üreten Ermaksan, eklemeli imalat sektöründe yeni makinesi ENA 250 modelini gururla sunar.

Teknoloji : 250x250x300 mm3 üretim hacmi ile ENA 250 CAD çizimlerinden direkt olarak geleneksel yöntemlerle üretilemeyecek olan geometriler dahil farklı bir çok yapıya sahip ürünü üretebilir.

Açık Parametreler: Ermaksan müşterilerine ürünlerinin özelliklerine göre üretim yapabilmeleri için makine parametrelerini özgürce değiştirme olanağı tanır. Kullanıcılar 113 parametreyi farklı toz malzemelerine göre değiştirip kontrol edebilirler.

Güvenli Üretim : ENA 250, titanyum alaşımları gibi reaktif tozlarda güvenle çalışabilecek şekilde tasarlanmıştır. Gerçek zamanlı işlem görüntüleme sistemi güvenli bir üretim

Kullanıcı Dostu ve Sezgisel Operasyon :

Mobil İzleme: Üretim zamanınızı ve çalışma maliyetinizi düşürürken son nesil donanımın, yazılımın ve akıllı üretim sistemlerinin keyfini çıkarın.

Ermaksan Üretim Platformu : CAD çizimlerden elde edilecek STL dosya formatı Magics yazılımına kolaylıkla yüklenebilir. Çok çeşitli fonksiyon seçenekleri kullanıcıya üretim kontrolüne, çeşitli destek yapı tasarımlarına ve güçlü iş dosyası oluşturma algoritmasına ulaşma imkanı tanır.

Lazer Kaynağı : Ermaksan FSM- 500 W Yb-Fiber Lazer, dinamik fokus özelliği ile yüksek kalite ve hızlı üretim sağlar. Opsiyonel lazer güçleri 750 W, 1 kW konfigure edilebilir.

Teknik Özellikler
Üretim Hacmi (mm3) : 250 x 250 x 300
Katman Kalınlığı : 100 - 20 μm
Lazer Gücü : 500 W (1000 – 750 W opsiyonel)
Lazer Tarama Hızı : 7 m/s ‘e kadar
Lazer Tarama Sistemi : 3D, Ayarlanabilir odaklama; Değiştirilebilir tarama alanı, lazer odak yüksekliği ve odak çapı
Makine Ölçüleri (LxWxH) : 2700 x 1440 x 2030
Elektrik Bağlantıları : 400V 3Ph/N/PE ; 25 A, 50/60 Hz, 4,5 kW
Koruyucu Gaz : Ar
Koruyucu Gaz Tüketimi : : < 3,5 L / dk
İşletim Sistemi : Windows 7 embedded
Yazılım : Ermaksan Üretim Platformu , Magics
CAD Arayüzü : STL
Network : Ethernet / Ethercat

 

Toz Metalurjisi