Tarihçe
1965
Bir efsanenin doğuşu1965 yılında kurucumuz Sayın Erol Özkayan tarafından küçük bir torna atölyesinde temelleri atılan Ermaksan, bu süreçte çeşitli konvansiyonel makinelerin yanı sıra dokuma tezgahlarının da üretimini gerçekleştirdi.
1970’ler
Jakarlı tezgah üretiminden marangoz makinelerinePazarın gelişimine ve müşteri isteklerine uygun olarak marangoz makineleri üretimi başladı.
1980’ler
Alternatif pazar fırsatlarıPazar koşulları ve müşteri ihtiyaçları dikkate alınarak jeneratör, elektrik motoru ve tekstil makineleri üretimleriyle yeni ürün ve pazar çeşitliliği sağlandı.
1990’lar
Geleceği şekillendiren teknolojiler başlıyor80’li yılların sonlarında başlayan sac işleme makineleri imalatı ürün ve pazar çeşitliliği ile birlikte artarak devam etti. Bu teknolojiler yalnızca sacları şekillendirmeyecek, aynı zamanda Ermaksan’ın da geleceğini de şekillendirecekti.
2000’ler
Ermaksan, yenilikler dünyasını keşfettiTürkiye’nin ilk Co2 lazer kesim makinesi ve Türkiye’nin ilk servo abkant presi üretildi. Günden güne artan iç ve dış pazardaki talebi karşılayabilmek için yüksek teknoloji tezgahlarla donatılmış yeni üretim tesisine taşındı.
2010’lar
Ürün ve pazar geliştirme çalışmaları hız kazandıUluslararası müşterilerine daha etkin hizmet sunabilmek amacıyla ABD'de ERMAKUSA, Almanya'da ERMAK DEUTSCHLAND şubeleri açıldı. Türkiye’nin ilk elektrikli panç presi üretildi. Türkiye’nin ilk metal 3D yazıcısı üretildi. Türkiye'nin ilk özel sektör yarı iletken tesisini kurarak, burada Türkiye’nin ilk lazer çip, diyot, rezonatör ve FBG sensörleri üretildi. Büyüyen talebi karşılayabilmek amacıyla üçüncü üretim tesisi açıldı.
2020’den Bugüne
“Yenilikçi Teknolojiler” ilkesiyle sürdürülebilir büyüme yolunda yatırımlara hız kesmeden devam ediyor.